V 21|1.10.2013

Veiling nr. 21, di. 22 oktober 2013
Aanvang 19.00 uur
Locatie Quellijnstraat 127, Amsterdam

vr. 18, za. 19 en zo. 20 oktober 2013 van 11.00 tot 17.00 uur

Veiling 21 - Boeken, Antiek en Curiosa
ABA veilt binnenkort een aantal bijzondere objecten en voorwerpen afkomstig uit particuliere collecties. Wij verwachten daar grote belangstelling voor. Het is ditmaal voor elk wat wils. Zo kregen wij het verzoek van enkele verzamelaars hun collecties kinderboeken, prenten, speelgoed , spellen, puzzels, affiches en te veel om op te noemen, te gelde te maken. Tot de highlights behoort een prachtige litho van Wilhelmina als Zeeuws meisje van de befaamde ontwerper Paul Breton. Heel opmerkelijk zijn de Amsterdamse stadsgezichten uit het begin van de vorige eeuw van P. Fortuin. Er is ook mooi reclamedrukwerk van allerlei soorten met onderwerpen als huishoudelijke artikelen speelgoed, lucifermerken en Coca Cola artikelen. Uiteraard ontbreken de boeken niet. Er zijn er ditmaal bij waarvan de oorspronkelijke illustraties bewaard zijn gebleven. Waaronder originelen van Tonny Ros, P. Fortuin, Ton Nye, Kees Meys, Dolly Rudeman, Piet Mareé en Piet van Elk. Het is echt een te gekke veiling waar je, je hart aan kan ophalen.

Bullet Wetenschap, Technologie en Boekwetenschap. Waaronder een groot lot kinder- en leraarschoolboeken in uitstekende staat, Werk van Eppo Doeve en een bijzondere uitgave met betrekking tot de optica.
Bullet Een ruime collectie Geschiedenis, Architectuur en Topografische literatuur. Indonesia waaronder geïllustreerde topografie, kookboeken en efemera. Een groot lot bijzondere kranten, meerdere gebonden oude soms antiquare jaargangen. En een bijzonder boek over Baedeker: ‘Dr. Baedeker and his Apostolic Work in Russia.’
Bullet Kunst-, Muziek- en Fotografieboeken veelal van uitermate goede kwaliteit. Waaronder een bijzondere tentoonstellingscatalogus met werk van Jan Dibbets, Ger van Elk, Bruce Nauman en Panamarenko, een cataloguslitho van Karel Appel en een aantal magnifieke kunstboeken met betrekking tot juwelen. Tal van fraaie gebonden tijdschriften op het gebied van design en architectuur. Het schitterende Japanse fotoboek: ‘NIHON GENDAI SHASHIN SHI - History of Contemporary Japanese Photography.’ En vele andere uitgaven van hoge kwaliteit op het gebied van kunst, design en architectuur.
Bullet Literatuur en Poëzie. Waaronder een stijlvol in linnen gebonden collectie Franse miniatuurboekjes met werken van bekende filosofen en dichters. Het bekende ‘Ieder kent ze’, van Simon Carmiggelt met foto’s van Maria Austria. En veel poëzieboeken uit het fin de siècle.
Bullet Stripalbums en Plaatjesalbums. Toonder, Kresse, Joost Swarte en Tardi zijn namen die binnen deze categorie genoemd kunnen worden. Zeer bijzonder zijn de schitterende originele illustraties voor kinderboeken die in enkele gevallen vermoedelijk zelfs nooit zijn uitgegeven! En uiteraard kunnen de plaatjesalbums niet ontbreken.
Bullet Antieke Kaarten en Prenten. Een voortreffelijk lot botanische lithografieën van Conrad Loddiges (1738-1826), veel kavels grafiek waaronder: linoleumsnedes, tekeningen, aquarellen, hout- en staalgravures, litho’s en etsen.
Een aantal sublieme aquarellen met Amsterdam als onderwerp. En wondermooie originele en zeer gedetailleerde gouaches en aquarellen van de hand van Dolly Rudeman (1902-1980).
Bullet Bijzondere antieke boeken en manuscripten Binnen deze categorie een aantal bescheiden doch soms uitermate zeldzame uitgaven, waaronder ‘The Character of the Russians , and a Detailed History of Moscow’ van Robert Lyall (1842-1917) met 12 karakteristieke handgekleurde gravures. En het ‘Werken van het Koninklijk Instituut voor taal- land- en volkenkunde van Nederlandsch-Indië’ van C.B.H. Rosenberg met gekleurde lithografische platen van niveau. En een handgemaakt boek uit de 17e eeuw in perkament met kalligrafievoorbeelden van Johannes van den Velde.
Bullet Curiosa en Antiek met o.a.: oude reclameborden, bijzonder speelgoed, puzzels, bordspelen, opgezette dieren, Art Deco klokken, Perzische tapijten, bronzen Romeinse bodemvondsten. Efemera zoals oude dranketiketten, lucifersdoosjes, voedseletiketten en blikken. Bouwplaten, vintage objecten, ansichtkaarten, en vele andere aparte en opvallende kavels.
Bullet In de categorie Fine Art, veel grafiek, tekeningen, fotografie en andere kunstuitingen. Reclame-, theater en filmaffiches. Een prachtige zeefdruk van George van Herwaarde (1939-2011), fraaie kavels Militaria: 12 exceptionele aquarellen van bekende oorlogsvliegtuigen en 6 gedetailleerde aquarellen van oorlogsschepen van rond 1940.

0501-1000 Boeken - Wetenschap en Technologie [11]
1001-1500 Boeken - Geschiedenis en Topografie [27]
1501-2000 Boeken - Kunst en Geïllustreerd [58]
2001-2500 Boeken - Literatuur en Poëzie [19]
2501-3000 Boeken - Kinderboeken, Strips en Plaatje [67]
3001-3500 Boeken - Diversen [4]
3501-4000 Antieke Kaarten en Prenten [23]
4001-4500 Boeken - Antiquarisch [75]
4501-5000 Curiosa en Antiek [137]
5001-6000 Beeldende Kunst, Fotografie en Affiches [59]

Totaal aantal kavels [480]