V33|28.10.2015

Veiling 33 - Boeken, Prenten, Kunst, Etnografica en Fossielen

Veiling
Woensdag 28 oktober 2015 om 19.00 uur

U kunt ook live meebieden op internet. Klik daarvoor op het logo van INVALUABLE op deze pagina en maak een gratis account aan.

Zaterdag 24, zondag 25, maandag 26 en woensdag 28 van 11.00 tot 17.00 uur

Lokatie veiling en kijkdagen
Quellijnstraat 127, 1073 XH te Amsterdam - Nederland

Bullet Bibliografie en Letterkunde. Een bescheiden doch uitgelezen collectie over Boekdrukkunst en Typografie.
Bullet Wetenschap, Technologie en Boekwetenschap.
Bullet Een collectie Geschiedenis, Archeologie en Topografische literatuur.
Bullet Kunst-, Muziek- en Fotografieboeken.
Bullet Stripalbums en Plaatjesalbums. Tal van minder courante kinderboeken en plaatjesalbums.
Bullet Literatuur en Diversen In deze categorie pakketten en losse uitgaven met uiteenlopende onderwerpen, waaronder: Poëzie, Middelnederlands en andere Literatuur.
Bullet Een collectie Louis-Paul Boon en Hugo Claus. Uitzonderlijke verzameling van bijzondere en zeldzame uitgaven, manuscripten en andere bibliofilia van deze bekende Nederlandstalige schrijvers.
Bullet Prenten en ander Grafiek. Grote collectie prenten, gravures, litho’s, opticaprenten, proclamaties, topografie, fotografie en affiches van hoge kwaliteit.
Bullet De collectie Antieke boeken en Manuscripten is deze veiling naar onze mening buitengewoon interessant. 138 Antieke werken zullen worden geveild, waarbij welhaast elk onderwerp zal zijn vertegenwoordigd. Deze veiling zal er opvallend veel werk uit de 17e eeuw onder de hamer komen. In het oog springend is de kwaliteit en zeldzaamheid hiervan. Het overgrote deel is gebonden in prachtig schoon en stevig perkament. Vele van deze uitgaven zijn alleen te vinden in literaire instituten.
Bullet Curiosa en Antiek. Een veelomvattende collectie curiosa en antiek: Ansichtkaarten, Fotografie, Puzzels, Waardepapieren, Geneeskunde, Biologie, Houtsnijkunst, Muziekinstrumenten, Kleden, Religie, Gebruiksvoorwerpen, Delfts Blauw, etcetera.
Bullet Etnografica Ruim vijftig bijzondere en curieuze voorwerpen, waaronder: Sculpturen, Wapens, Gebruiksvoorwerpen, Muziekinstrumenten en Textiel met een exotische herkomst. Van enkele objecten is het doel onbekend.
Bullet Beeldende Kunst, Affiches en Fotografie. Enkele originele tekeningen van Herman Brood, aardewerk van Picasso en een collectie Aziatische rolschilderijen. Voorts de gebruikelijke prenten, gravures, etsen en ander grafiek die deze categorie normaliter sieren.
Bullet Fossielen en Bodemvondsten Een verzameling fossielen met o.a. : Mammoetbeenderen, Vissen, Zeeplanten, Walviswervels, Varens, Insecten, Voetafdrukken, Bladeren, Werktuigen, etcetera. Bijzonder binnen deze categorie is een groot blok kalksteen met fossiele eieren.
Kortom: Een veiling om trots op te zijn!

0001-0500 Boeken - Bibliografie, Letterkunde [6]
0501-1000 Boeken - Wetenschap en Technologie [2]
1001-1500 Boeken - Geschiedenis en Topografie [11]
1501-2000 Boeken - Kunst, Muziek en Fotografie [32]
2001-2500 Boeken - Diversen [1]
2501-3000 Boeken - Strips en Plaatjesalbums [18]
3001-3400 Boeken - Literatuur & Dichtkunst [22]
3401-3450 Boeken - Louis-Paul Boon Collectie [48]
3451-3500 Boeken - Hugo Claus Collectie [47]
3501-4000 Prenten en andere Grafiek [76]
4001-4500 Boeken - Antiquarisch [138]
4501-4700 Curiosa, Antiek & Efemera [62]
4701-4800 Etnografica [53]
5001-6000 Beeldende Kunst [20]
6001-6500 Fossielen [38]

Totaal aantal kavels [574]