V34|22.12.2015

Veiling 34 - Boeken, Strips, Prenten, Kunst, Curiosa, Etnografica en Archeologische vondsten

Veiling
Dinsdag 22 december 2015 om 19.00 uur

U kunt ook live meebieden op internet. Klik daarvoor op het logo van INVALUABLE op deze pagina en maak een gratis account aan.

Zaterdag 19, zondag 20, maandag 21 en dinsdag 22 december as. van 11.00 tot 17.00 uur

Locatie veiling en kijkdagen
Quellijnstraat 127, 1073 XH te Amsterdam - Nederland

Bullet Bibliografie en Letterkunde. Een ruime hoeveelheid Boekdrukkunst en Typografie. Met een fraaie collectie Boekbinden, Typografie, Prentkunde, Uitgeversmodellen en Bibliografie
Bullet Wetenschap, Technologie en Boekwetenschap. Waaronder Ornithologie en Plantkunde.
Bullet Een collectie Geschiedenis, Archeologie en Topografische literatuur. Waaronder Atlassen en een sectie politiek, genealogie en andere cartografische uitgaven.
Bullet Kunst-, Muziek- en Fotografieboeken. Alle jaargangen Snoecks vanaf 1943. Kunst- en designboeken, bijzondere tijdschriften, podiumkunsten en posterkunst.
Bullet Stripalbums en Plaatjesalbums. De nodige kinderboeken en plaatjesalbums, Toonderiana en andere bijzondere stripuitgaven.
Bullet Literatuur en Diversen In deze categorie kavels van uiteenlopende onderwerpen, waaronder zeldzame Boekenweekgeschenken, Tijdschriften, een verzameling Louis Paul Boon en Hugo Claus, en andere Literatuur.
Bullet Prenten en ander Grafiek. Een zeer grote verzameling Prenten, Gravures, Kleurenlithografieën, Opticaprenten, Proclamaties, Topografie, Fotografie en Affiches van hoge kwaliteit. Voorts een grote partij passe partouts van diverse afmetingen.
Bullet De collectie Antieke boeken en Manuscripten is deze veiling divers. 81 Antieke werken zullen worden geveild, waaronder de categorieën Geschiedenis, Rechten, Geneeskunde, Religie, Literatuur, Topografie, Kunst en Design, Biologie, Almanakken, Heraldica, Poëzie en Theater. Ook binnen deze categorie een fraaie collectie complete Baedekers in goede staat, waarbij het Russische exemplaar uiteraard vermeldenswaardig is.
Bullet Curiosa, Antiek en Efemera. Een veelomvattende collectie Curiosa en Antiek: Ansichtkaarten en andere Topografische Souvenirs, Parafernalia, Postzegels, Spellen, Vintage Reclame-uitingen, Documenten, Bidprentjes en andere Devotionalia, Efemera waaronder bijzondere Sigarenbanden van o.a. President J.F. Kennedy, Sinterklaas- en Kerstplaatjes, Vintage Filmplaatjes, Speelgoed, Puzzels, Bakeliet, Gebruiksvoorwerpen, Glaskunst, Keramiek, Glaswerk van Copier, Zilver, Sculpturen, Diorama’s, Vintage Feestartikelen, Tin, Chocolade Mallen, Wandborden, Art Deco Verlichting, Numismatica, Stereoscopische Plaatjes, Amsterdams School Ornamenten. In het oog springend is een prachtig folio met honderden losse 18e-eeuwse uitgeknipte handgekleurde papieren figuurtjes, van mensen, dieren, gebouwen, fonteinen, etc. van bijzondere kwaliteit en zeldzaamheid in een perkamenten band. Last but not least een fraaie sectie authentieke koperen Russische Ikonen en Borstkruizen van uitmuntende kwaliteit.
Bullet Etnografica 17 Bijzondere en curieuze voorwerpen, waaronder een collectie zware gebeeldhouwde hardstenen Javaanse Gezichtspotten, Klewangs, Angolese Chokwe Maskers, Ceremoniële Maskers uit Ivoorkust, Indiase objecten en Indonesia. Van enkele objecten is het doel onbekend.
Bullet Beeldende Kunst, Affiches en Fotografie. Werk van o.a.: Van Dongen, Wolvecamp, Corneille, Lucebert, Toorop, Bram Bogart, waaronder enkele originelen. Tal van fraaie bronzen sculpturen. Werk van Eytan Gross (Jaffa). Een zeer bijzondere en unieke verzameling originele schetsen en ontwerpen van Maarten Dubbelman en Koekkoek. Originele ontwerpen van o.a. Droste, NAM Utrecht De Twentsche Bank, Scheepjeswol, Van Nelle en andere reclame-uitingen. Fotografie van Nico Koster. Een fraai tegeltableau uit de 19e eeuw. Diverse Japanse Rolschilderijen. Voorts de gebruikelijke prenten, gravures, etsen en ander grafiek die deze categorie normaliter sieren.
Bullet Fossielen en Bodemvondsten Een bescheiden verzameling fossielen en prehistorische stenen werktuigen.

Kortom: Wederom een veiling om trots op te zijn!

0501-1000 Boeken - Wetenschap en Technologie [19]
1001-1500 Boeken - Geschiedenis en Topografie [13]
1501-2000 Boeken - Kunst en Geïllustreerd [31]
2001-2500 Boeken - Literatuur en Poëzie [15]
2501-3000 Strips, Plaatjesalbums en kinderboeken [29]
3001-3500 Boeken - Diversen [27]
3501-4000 Prenten en andere Grafiek [157]
4001-4500 Boeken - Antiquarisch [81]
4501-4700 Curiosa, Antiek & Efemera [152]
4701-4800 Etnografica [17]
5001-6000 Beeldende Kunst [60]
6001-6500 Fossielen [7]

Totaal aantal kavels [608]