V39| 04-04-2017

Veiling 39 - Boeken, Strips, Prenten, Kunst, Curiosa en Etnografica

Veiling
Dinsdag 4 april 2017 om 19.00 uur

Zaterdag 1, zondag 2, maandag 3 en dinsdag 4 april a.s. van 11.00 tot 17.00 uur

Locatie veiling en kijkdagen
Quellijnstraat 127, 1073 XH te Amsterdam

Bullet Boeken - Boekwetenschap, Bibliografie
Een collectie literaire tijdschriften, woordenboeken, almanakken, jaarboeken en andere literatuur betrekking hebbende op het boekenvak.

Bullet Boeken - Wetenschap, Technologie.
Met name de onderwerpen Biologie, Geneeskunde, Techniek en Wetenschap.

Bullet Boeken - Kunst, Architectuur en Cultuur.
Een grote veelomvattende verzameling waaronder museumcatalogi en uitnodigingen van exposities van uitmuntende kwaliteit, waarvan enkele gesigneerd. Werken over deelgebieden als Design, Architectuur, Sculpturen, Kunstgeschiedenis, Ethnographica, de jaren 50-70 en uitgaven gericht op landen, biënnales e.a. overzichts- tentoonstellingen. Maar ook bijzondere kunsttijdschriften. Algemeen bekende namen zijn o.a.: Willem De Kooning, Paolozzi, Norman Dilworth, Corneille, Albrecht Dürer, Georg Eisler, Georg Baselitz, Carel Visser, Benno Premsela, Wim Crouwel, Henry Moore, Lipchitz, Hildo Krop, Cobra, Gauguin, Kandinsky, Magritte, Miro, Max Ernst,Pier Paolo Pasolini, Alechinsky, Picasso, Joseph Beuys, Jan Dibbets, Peter Shelton, Monet, Matisse, Seurat, Karel Appel, Man Ray, Sofia Coppola, Baselitz, Chagall, Zadkine, Calder, Leger, Paul Klee en Jean Tinguely.
De collectie bevat echter ook veel werk van de meer hedendaagse kunstenaars.

Bullet Boeken - Topografie en Geschiedenis.
In veel kavels binnen deze categorie zijn de onderwerpen Topografie en Geschiedenis met elkaar verstrengeld. Enkele series historische tijdschriften completeren het geheel.

Bullet Boeken - Literatuur.
In de rubriek literatuur is een groot kavel met o.a. werk over Louis Paul Boon, Wim Zaal, Carmiggelt en Elschot opvallend. Voorts een prachtige gebonden serie ’Bibliotheek der Nederlandse letteren’ en andere bijzondere uitgaven van uitmuntende kwaliteit.

Bullet Boeken - Kinderboeken, Strips.
Veel fraai ingebonden striptijdschriften waaronder Tante Leny, Peptoe, De Engelbewaarder, Okido, Fix en Fox, Striprofiel (met een bijzonder interview van Kresse), Bobo, De Vrije Balloon, Wham!, Broomm en De Omelet. Daarnaast zijn er deze veiling veel plaatjesalbums, unieke stripknipsels en losse stripalbums.

Bullet Boeken - Diversen
Met name de onderwerpen Erotica, Natuur, Kookkunst zullen aan bod komen.

Bullet Prenten en ander Grafiek.
Een bescheiden hoeveelheid gravures waarvan enkele op groot formaat folio.

Bullet Curiosa, Antiek en Efemera. De categorie Curiosa is deze keer weer uitgebreid en zeer gevarieerd. Items zijn o.a.: Japans aardewerk, instrumenten, vintage schooltassen, schoolplaten, een uniek model van een Fokker helikopter, blikwerk, film en fotografische instrumenten, typemachines, glas, sigarenbandjes, luciferdoosjes en andere efemera, zilver, Dinky Toys, en andere modelauto’s w.o. een mooie Citroën DS19, een delftsblauwen koffiemolen, Russisch orthodoxe religieuze voorwerpen, muziekinstrumenten en vele andere vintage of antieke gebruiksvoorwerpen.

Bullet Etnografica
Dit onderdeel is deze veiling relatief omvangrijk. Naast de veelomvattende verzameling Africana, wordt er een collectie aangeboden van etnografische oude beelden, gebruiksvoorwerpen, bouwfragmenten, wapens en andersoortige objecten aangeboden uit de regio India, Midden Oosten, Indonesië, Azië, Midden-Amerika, Zuid-Amerika, China en Suriname.

Bullet De collectie Oude-, Antieke boeken, Manuscripten en andere Zeldzame Boeken is weer uitgebreid deze veiling. Wat is een Book Auction zonder een uitgelezen sortering antieke- en zeldzame Boeken? Ruim honderdvijftig kavels deze veiling van goede tot zeer goede kwaliteit. Uitblinkers in deze categorie zijn o.a. de ‘Republyk der Hebreen of Gemeenebest der Joden’, ‘Hollands Arcadia, of de Vermaarde Rivier den Amstel / Gesigten op de Rievier de Amstel’. Het prachtig gekleurde ‘Vogelbilder aus Fernen Zonen - Abbildung und beschreibung der Papageien’. Het bijzondere en waarschijnlijk unieke alchemisch manuscript ‘Göttlicher Magnet-Stein’. Het zeldzame ‘Beschouwing der Wonderen Gods in de minstgeachte schepzelen of Nederlandsche insecten’ van Jan Christiaan Sepp met tweehonderd grote handgekleurde gravures, én het uiterst zeldzame ‘De Walvischvangst met veele byzonderheden daartoe betrekkelyk’van Petrus Conradi met vele fraaie kopergravures. Voorts nog tal van andere fraaie en bijzondere uitgaven.

Bullet Kunst en Grafiek.
Enkele fraaie etsen, tekeningen, aquarellen en schilderijen.

Bullet Affiches. De veiling wordt afgesloten met een grote collectie affiches van begin tot eind 20e-eeuw. Een groot deel van deze collectie wordt ingenomen door bijzonder affiches van de RAI in Amsterdam.

Kortom: Wederom een veiling om trots op te zijn!

0001-0500 Boeken - Boekwetenschap, Bibliografie [14]
0500-1000 Boeken - Wetenschap en Technologie [12]
1501-2000 Boeken - Kunst, Architectuur en Cultuur [95]
2001-2500 Boeken - Topografie en Geschiedenis [18]
2501-3000 Boeken - Literatuur [10]
3000-3500 Boeken - Kinderboeken, Strips [27]
3501-4000 Boeken - Diversen [12]
4001-4500 Antieke Kaarten en Prenten [32]
4501-4700 Curiosa, Antiek & Efemera [62]
4701-4800 Etnografica [18]
5001-5500 Boeken - Antieke en zeldzame boeken [151]
5501-5700 Kunst en Grafiek [10]
5701-5800 Affiches [70]

Totaal aantal kavels [531]